LIFE STYLE

Si të shpëtoni nga mushkonjat

16:14 - 12.07.20 gsh

Me ardhjen e verës, vjen edhe bezdisja nga mushkonjat. Për disa persona kthehet me të vërtetë në një makth kjo periudhë, por ka disa truke të vogla që ju ndihmojë t’i hiqni qafe.Disa pika livando-Shumica e njerëzve mund ta pëlqejnë aromën e livandos, por mushkonjat e urrejnë atë! Për t’i mbajtur ato larg shtëpisë tuaj, hidhni disa pika livando në një copë dhe vareni në derën që mbani hapur, apo dritare.

Era e hudhrave– Edhe kjo është një tjetër aromë që mushkonjat nuk e durojnë dot. Vaji i hudhrës është një tjetër zgjidhje në këtë rast.

Limoni- Mundohuni të lini feta limoni në tryezën e verandës suaj. Edhe limoni do të bëjë që mushkonjat të mos afrohen.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE