Kryesore

Maqedoni/ 3 viktima dhe 88 raste të reja me COVID-19, shërohen 123 pacientë

15:58 - 13.07.20 Gazeta Shqiptare

Ministri e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë bërë 973 testime, ndërsa janë regjistruar 88 raste të reja me koronavirus.Në bazë të qyteteve në Shkup-30, Kumanovë-8, Dibër-1, Shtip-13. Prilep-5, Tetovë-3, Strugë-11, Veles-1, Manastir-1, Ohër-2, Kavadar-1, Gostivar-1, Probishtip-1, Kratovë-1, Sveti Nikollë-1 dhe Kërçovë-8.

Sot Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 123 persona të shëruar.
Tre persona kanë humbur jetën, dy pacientë nga Shkupi dhe një nga Shtipi.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE