Aktualitet

Rëndohet situata tek Infektivi, 10 pacientë në terapi intensive, 4 të intubuar

11:09 - 13.07.20 gsh

Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se gjendja tek spitali Infektiv vijon të paraqitet e rënduar.  Në 24 orët e fundit ka shtim të pacienteve të shtruar, ku aktualisht janë 85 pacientë në spital, 10 pacientë në terapi intensive dhe 4 prej tyre janë të intubuar, në gjendje të rëndë.Po ashtu, brenda 24 orëve janë regjistruar 117 raste të reja me Covid-19 ndërsa numri i testimeve të bëra ka qenë 585. Në total, numri i të infektuarve shkon në 3,571.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE