Kryesore

Firma e Camajt s’ka lidhje me atë në dokumentin e Sigurimit, publikohen letrat dhe kartolinat

11:53 - 14.07.20 Gazeta Shqiptare

Ka ngjallur shumë debate, por dhe dyshime firma e hedhur e Martin Camajt në një shkresë, në të cilën ai deklaronte se pranonte të bëhej bashkëpunëtor i Sigurimit të Shtetit.Çezar Ndreu ka postuar në rrjetin social një dokument që sipas tij është firma e Camajt dhe nuk ka aspak lidhje me dokumentin e publikuar nga Auron Tare.

“Po i bashkeangjise letres se Sigurimit per te vertetuar firmen

Firma origjinale e Martin Camajt as i afrohet asaje te perpiluar ne Tirane!

Duke i shtuar edhe ate qe akoma ne 1948 shkruhej :

Vdekje Fashizmit – Liri Popullit?”, – shkruan ndër të tjera, Ndreu.

 

POSTIMI I PLOTË

Dokumenti qe Auron Tare pretendon se Martin Camaj ka firmose si bashkepuntor i Sigurimit rezulton te jete jo i vertet

Duhet te jere nje dokument i perpiluar nga Sigurimi , per arsyet qe diheshin

E para gje ne keto raste vertetohet shkrimi dhe firma

Meqe une kisha dy dokumente te shkruara dhe firmosura nga vet Camaj . , jane letra dhe kartolina , per vit te ri 1979 dergure ne Usa ,

Po i bashkeangjise letres se Sigurimit per te vertetuar firmen

Firma origjinale e Martin Camajt as i afrohet asaje te perpiluar ne Tirane!

Duke i shtuar edhe ate qe akoma ne 1948 shkruhej :

Vdekje Fashizmit – Liri Popullit?

109267070_10218036731173381_6117123532749375012_o 109051688_10218036731533390_7745133638276262062_n 109125353_10218036731573391_8523820554479613627_o
<
>

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE