Aktualitet

“Infektivi plot”/ Si paraqitet situata në spital, shtohet numri i të intubuarve

11:04 - 14.07.20 gsh

“Situata është serioze” ka thënë MSH ditën e sotme në përditësimin e të dhënave. Duket se tashmë spitali Infektiv është mbushur dhe rastet e reja do të dërgohen tek COVID 2, në Senatorium.Sipas te dhenave te fundit, aktualisht janë të shtruar 90 pacientë në spital, 10 pacientë janë në terapi intensive dhe 5 prej tyre janë të intubuar në gjendje të rëndë.COVID-19 – Statistika (14 Korrik 2020)

Testime totale 33389

Raste pozitive 3667

Raste të shëruara 2062

Raste Aktive 1508

Humbje jete 97 (Qarku Tiranë 49, Shkodër 17, Durrës 15, Fier 5, Elbasan 5, Vlorë 2, Kukës 1, Lezhë 1, Berat 1, Dibër 1)

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE