Aktualitet

Rreziku që vjen nga pushimet/ Infektohen me COVID tre turistë

11:32 - 14.07.20 gsh

Një banor i Orikumit ka dal pozitiv për COVID në Sarandë, ku ka qenë duke kaluar fundjavën së bashku me bashkëshorten. Bëhet me dije se pasi ai është ndjerë keq, ka shkuar për vizitë ku i është marrë dhe tamponi.  Pas vizites pushuesi eshte larguar ne Orikum, ku edhe po trajtohet aktualisht.Ndërkaq dy pushues të tjerë duket se janë infektuar. Një mjek nga Fieri është infektuar në Vlorë, ndërkaq një vajzë nga Shkodra është infektuar në Pogradec. Duket se pushuesit janë një rrezik për infektimet e reja me COVID.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE