Aktualitet

Si funksiononte grupi/ Martesa fiktive për 1000 deri në 2500 euro për vendet e BE

10:16 - 14.07.20 gsh

Balkanweb zbardh emrat e grupit që funksiononte duke nxjerrë emigrantë ilegalisht drejt BE-së kundrejt fitimit 1000 deri në 2500 euro.Mirdash Xhani, Iljaz Berisha, Igli Gripshi, Elton Baroka, Arben Ndreka janë të arrestuarit e deri tanishëm në kuadër të operacionit ‘’Danubi’’ në Durrës dhe Fushë- Krujë teksa vijon në Shqipëri dhe jashtë kufijve për 8 të tjerë në kërkim.

Por si funksiononte grupi?

Personat e përfshirë në këtë aktivitet, pajisnin me dokumenta false apo me martesa fiktive dhe leje të tjera klientët dhe i dërgonin për bë vendet e BE-së. Mësohet se personat e pajisur me këto dokumenta të kenë dalë nga disa pika kufitare që do të thotë se nuk përdorej vetëm një pikë për daljen e këtyre personave për të shkuar në BE.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE