Aktualitet

Temperatura të larta dhe reshje shiu, parashikimi i motit

09:20 - 14.07.20 gsh

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga periferia e presionit të lartë atmosferik e pozicuonuar në Europën qëndrore e cila po influencon mot të stabilizuar në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë.E martë 2020 moti do të vijojë me diell dhe vranësira të pakta deri mesatare në zonat malore të pasuara nga rreshje të izoluara. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SË) me shpejtësi maksimale deri në 8-12 m/sek në bregdet.Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5-1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

 

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  13/24°C

Zonat e ulëta  14/31°C

Zonat bregdetare 18/30°C

 

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE