Aktualitet

Situata tek Infektivi/ Gazetari: Spitali është i mbushur, dje kanë mbërritur disa autoambulanca dhe janë kthyer pas

11:39 - 15.07.20 gsh

Kurba e të infektuarve me COVID-19 vijon të rritet dhe situata vijon të përkeqësohet në Spitalin Infektiv. Në një raportim nga Infektivi, gazetari Erjon Skëndaj tha se në Spitalin Infektiv nuk ka më shtretër të lirë, ndaj dhe mbrëmjen e kaluar disa autoambulanca, që kanë mbërritur me të sëmurë, janë kthyer pas.“Dje kanë mbërritur autoambulanca dhe janë kthyer pas, pasi spitali ka qenë i mbushur. Sot, kanë mbërritur pacientët e parë në COVID-3, ndërsa në Sanatorium janë shtruar 6 pacientët e pare”, tha gazetari.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE