Bota

Greqia merr vendimin, shtyhet hapja e kufijve me Shqipërinë deri më 31 korrik

12:23 - 16.07.20 Gazeta Shqiptare

Qeveria greke, si pasojë e emergjencës Covid-19, ka vendosur të mos lejojë hyrjen e udhëtarëve nga disa shtete deri më datë 31 korrik, përfshirë këtu dhe Shqipërinë.Kështu, më 13 korrik zëvendësi i qeverisë greke Stilosios Petsas tha qeveria po e mendon hapjen ose jo të kufijve me disa shtete.

Sipas Bordit Grek të Turizmit, që nga data 15 korrik, udhëtarët nga vendet e mëposhtme mund të hyjnë në Greqi me udhëtim tokësor, detar ose ajror:

Algjeri , Australia, Austria, Belgjika, Bulgaria, Kanada, Kina, Kroacia, Qipro, Republika Çeke, Danimarkë, Estoni, Finlandë, Finlandë, Francë, Gjerorgji, Gjermani, Hungari, Islandë, Itali, Japoni, Letoni, LItuani, Luksenburg, Maltë, Marok, Mali i Zi, Holandë, Zelanda e Re, Novergji, Poloni, Portugali, Rumani, Slovakia, Sllovenia, Korea e Jugut, Spanjë, Suedi, Mbretëria e Bashkuar, Uruguai , Tajlandë, Tunizi, Zvicër.

Lista e vendeve të lejuara do të rishikohet çdo dy javë.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE