Kryesore

Ndryshimet kushtetuese/ “Në referendume fiton populli. Mos kini frikë!” Presidenca i përgjigjet Ramës

14:36 - 16.07.20 Gazeta Shqiptare

Pas deklaratës së numrit një të Qeverisë Rama në lidhje me ndryshimet kushtetuese, ka ardhur një kundërpërgjigje nga Presidenca.Zëdhënësi i Presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi, përmes një mesazhi në ‘Facebook’ shtron pyetjen se pse Rama ka kaq frikë nga populli. Po ashtu ai ndalet tek referendumi, ndërsa shton se dhe atë do ta fitojë sërish populli për herë të tretë.

REAGIMI I BLUSHIT

PSE KAQ FRIKË NGA POPULLI?
Në Shqipëri kanë ndodhur DY REFERENDUME dhe në të dyja herët ka fituar POPULLI.
Padyshim edhe REFERENDUMIN E TRETË DO TA FITOJË POPULLI.
Sepse në Republikën e Shqipërisë, SOVRANITETI I PËRKET POPULLIT dhe vetëm atij.
MOS KINI FRIKË NGA POPULLI!

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE