Kryesore

COVID-19 në Maqedoninë e Veriut, shënohen 3 viktima dhe 123 raste të reja

18:29 - 23.07.20 gsh

Maqedonia e Veriut konfirmoi 123 raste të reja me COVID-19, duke arritur në total numri  i të infektuarve në 9,669 persona.Autoritetet e Shëndetit njoftuan gjithashtu se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 3 persona, duke arritur numri i viktimave në total në 445.

Rastet e reja janë regjistruar: Shkup 54 raste , Kumanovë 5 raste , Dibër 4 raste,  Shtip 18 raste, Prilep 1 raste,  Tetovë 5 raste, Strugë 6 raste,  Manastir 2 raste,  Ohër 3 raste, Gostivar 16 raste, Kërçovë 1 arste, Demir Hisar 1 raste,  Shën Nikollë 2 raste, Kërçovë 4 raste, dhe  Resnjë 1 rast.

 

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE