Kosova

U gjet pa ndjenja në pishinë, e mitura humb jetën në spital

16:23 - 24.07.20 gsh

Një 9-vjeçare nga Ferizaj ka ndërruar jetë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës në Prishtinë. Vajza u  gjet pa ndjenja pasditën e së enjtes në prej pishinave të Komunës së Ferizajt.Ndërsa nuk dihet saktë periudha e qëndrimit të saj në ujë, por Zëdhënësi i Policisë së Ferizajt, Mehmedali Hajdini ka thënë se pas nxjerrjes nga uji, asaj i është dhënë ndihma e parë nga një mjek i cili kishte qëlluar rastësisht në pishinë.

9-vjeçarja ishte dërguar fillimisht në Qendrën Emergjente në Ferizaj, ndërsa më pas ishte transferuar në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës nga dhe policia është njoftuar se ajo ka ndërruar jetë.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE