Kronikë

Dhunoi dhe hodhi nga kati i dytë ish-bashkëshorten, arrestohet 47-vjeçari në Patos

14:04 - 26.07.20 gsh

Një 47-vjeçar, që ishte shpallur në kërkim nga policia, pasi kishte dhunuar dhe më pas hedhur nga kati i dytë ish-bashkëshorten, është arrestuar ditën e djeshme në Patos.N pranga përfundoi shtetasi me inicialet S. Rr., banues në Kurian të Roskovecit.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi gjatë ditës së djeshme, në Patos, ka hyrë në shtëpinë e ish bashkëshortes së tij pa pëlqimin e saj, e ka keqtrajtuar dhe e ka rrëzuar nga kati i dytë i banesës.

Po ashtu bëhet e ditur se shtetasja E. S, 38 vjeçe, ishte e pajisur me urdhër mbrojtje nga Gjykata, ndërsa ndodhet në Spitalin Rajonal Fier nën kujdesin e mjekëve.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprat penale “Vrasje për shkak të marrëdhënieve familjare” e mbetur në tentativë, “Dhunë në familje”, “Veprime në kundërshtim me vendimin e Gjykatës”, “Dhunimi i banesës” dhe “Shkatërrimi i pronës”.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE