Kryesore

Vijon situata dramatike në Maqedoninë e Veriut/ 5 viktima dhe 188 raste të reja

18:46 - 29.07.20 gsh

Maqedonia e Veriut ditën e sotme ka shënuar një rekord testimesh prej rreth 2 mijë të tilla në 24 orët e fundit.Nga këto, 188 raste kanë dalë pozitive me COVID-19 kurse 5 pacientë kanë humbur jetën së fundmi.

Duket se me rritjen e rasteve dhe të viktimave Maqedonia e Veriut ka marrë masa dhe për shtimin e testimeve.

Ndërkohë në 24 orët e fundit më shumë raste kishte Shkup 44, ndjekur nga Tetova me 24 dhe Kumanova me 21. Po ashtu edhe një tjetër qytet shqiptar si Struga kishte 21 raste të reja me COVID-19.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE