Kryesore

119 raste të reja më Covid-19 në Maqedoninë Veriore, 4 viktima dhe 89 të shëruar

15:10 - 30.07.20 Gazeta Shqiptare

Në 24 orët e fundit nga 1.325 testet e kryera, në Maqedoninë Veriore janë regjistruar 119 raste të reja të të infektuarve me Covid-19.Ndërsa kanë ndërruar jetë 4 pacientë, tre nga Shkupi të moshës 65, 66, dhe 73 vjeçe dhe një pacient nga Gostivari i moshës 72 vjeçe.

Ndërkohë Instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar 89 pacientë të shëruar. Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar në Maqedoninë Veriore që nga fillimi i pandemisë ka arritur në 10.617 persona, numri i të shëruarve në 6.020.

Ndërsa numri i pacientëve që kanë ndërruar jetë që nga fillimi i pandemisë e deri ma tani ka arritur në 4.117.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE