Kryesore

Portierja e Vllaznisë luajti në finale shtatzënë dhe në fund ngriti lart… trofeun

16:45 - 31.07.20 Gazeta Shqiptare

Vllaznia fitoi Kupën pasi mundi Apoloninë dhe hyri në histori  pasi e fitoi për herë të shtatë rradhazi Kupën. Në “Elbasan Arena Kupën skuadrës shkodrane i’a dorëzoi presidenti i FSHF Aramando Duka dhe këngëtari Bujar Qamili.Edhe pse gjatë ndeshjes shiritin e kapitenes e ka mbajtur Megi Doçi në fund ekipi ka vendosur që Kupën ta ngrejë lart portierja Raxhimi. Arsyeja e këtij veprimi është zbuluar nga vetë portierja Ardiola Raxhimi në një prononcim për “Shkodra Sport”. “Është një kënaqësi shumë e madhe kur ngre lart një tjetër trofe. Por shpresoj që Apolonia të mos e reklamojë ndeshjen sepse Vllaznia ka luajtur me 12 vetë në këtë takim, shkruan PanoramaSport.

Po zbuloj këtu faktin se unë jam shtatëzënë dhe prandaj gëzimi është edhe më i madh. Jam shumë e lumtur për këtë gjë por premtoj se vitin e ardhshëm do të jem sërish në fushë për të fituar të tjera trofe me Vllazninë”.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.