Aktualitet

Shtohet numri i viktimave dhe i infektimeve në Itali, shifrat

18:42 - 31.07.20 gsh

Ditën e sotme në Itali janë regjistruar 7 viktima nga koronavirusi, dhe numri në total i të vdekurve ka shkuar në  35.139 të tjerë  Autoritetet e shëndetësisë raportuan gjithashtu se sot u regjistruan edhe 379 raste të reja pozitiv, dhe numri në total i të infektuarve ka shkuar në  247,537 pacientë. 

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.