Bota

Koronavirusi shkakton 7 viktima në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut, 138 të infektuar

17:45 - 01.08.20 Gazeta Shqiptare

Maqedonia e Veriut vazhdon të jetë një vend që raporton shifra të konsiderueshme të viktimave dhe të të infektuarve me koronavirus.Gjatë 24 orëve të fundit, në vendin tonë fqinj, janë regjistruar si të infektuar me Covid-19, 138 njerëz.

Ndërsa, numri i të shëruarve me koronavirus në Maqedoninë e Veriut ka shkuar në 144 individë.

Ndërkohë, 7 pacientë me Covid-19 kanë humbur betejën me jetën në këtë shtet.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE