Rajoni

COVID-19 në Greqi/ Dy pacientë humbin betejën me virusi, shënohen 77 raste të reja

19:43 - 03.08.20 gsh

Greqia  konfrmoi 77 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit, ndërsa dy pacientë kanë humbur betejën me virusin.Media e vendit fqinj raportojnë se 13 pacientë janë në gjendje të rëndë dhe të intubuar në spitalet greke.

Numri i përgjithshëm i rasteve ka shkuar në 4737, ndërsa 210 persona kanë ndërruar jetën nga COVID-19.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.