Kryesore

COVID-19 në Maqedoninë e Veriut, regjistrohen 3 viktima dhe 74 raste të reja

17:32 - 03.08.20 gsh

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut bëri me dije se janë shënuar 74 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit, ndërsa kanë humbur jetën tre persona.Në Shkup janë regjistruar 14 raste të reja, Kumanovë – 8, Shtip -13, Strugë – 1, Kavadarë -3, Gostivar – 22, Berovë -3, Vinicë-4, Shën Nikollë-3 dhe në Kërçovë-2.

Ndërkohë, numri i përgjithshëm i të sëmurëve me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut nga fillimi i epidemisë e deri më sot arrin në 11128, ndërsa i viktimave në 500.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.