Bota

E rëndë në Britani/ Shkoi për të shpëtuar tre fëmijët që po i mbyteshin, 36-vjeçari pëson fundin tragjik

20:55 - 03.08.20 gsh

Një ngjarje e rëndë u shënuar në Britaninë e Madhe, ku babai i shtatë fëmijëve, është mbytur në tentativë për të shpëtuar tre prej tyre që po mbyteshin në det.Jonathan Stevens, ishte me bashkëshorten në breg në një plazh të Barmouth, ku fëmijët e tij filluan të kërkonin ndihmë. Ai menjëherë është vendosur në veprim dhe ka arritur që të shpëtojë fëmijët. Ndërsa trupi i pajetë i tij është nxjerrë këtë të hënë nga uji me ndihmën e autoriteteve, të cilat u angazhuan me helikopterë dhe varka.

“Ai për mua është një hero, sepse shpëtoi foshnjet tona. Të shtatë fëmijët e tij duhet të ndihen krenarë me të, sepse ai vdiq për të shpëtuar tre prej tyre. Ndihem e shkatërruar sepse kam humbur dashurinë e jetës sime. Nuk kam fjalë të përshkruaj dhimbjen, do ta ruaj gjithmonë në zemër kujtimin e tij. Do ta dua deri në përjetësi…”, u shpreh bashkëshortja e Jonathan, Laura Burford.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.