Rajoni

COVID-19 në Maqedoninë e Veriut, 6 viktima dhe 88 raste të reja në 24 orët e fundit

17:37 - 05.08.20 gsh

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut konfirmoi 6 viktima nga COVID-19 në 24 orët e fundit.Po ashtu konfirmoi dhe 88 raste të reja, duke e çuar në 11.289 numrin e përgjithshëm të të infektuarve me koronavirus.

Maqedonia e Veriut deri më tani ka kryer 108.384 teste të dyshuara për COVID-19, përfshirë 1.507 teste të kryera gjatë ditës së fundit.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.