Aktualitet

EMRI/ Ishte në kërkim, arrestohet bashkëpunëtori i trafikantëve të drogës në Fier

13:28 - 05.08.20 Gazeta Shqiptare

Një 28-vjeçar është arrestuar nga policia e Fierit. Klajdi Lamaj ishte shpallur prej kohësh në kërkim policor, pasi kishte bashkëpunuar me dy persona të tjerë në veprimtarinë kriminale të trafikut të lëndëve narkotike.Arrestimi i tij u bë në kuadër të operacionit të koduar “Agimi”, pasi më herët ishin arrestuar dy persona të tjerë per trafik droge.

Njoftimi i policisë

Vijon operacioni antidrogë i koduar “Agimi”.

Shkon në 3 numri i të ndaluarve në kuadër të këtij operacioni.

Specialistët për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier kapën dhe ndaluan shtetasin e shpallur në kërkim:

  1. L., 28 vjeç, banues në Fier.

Ndalimi i 28-vjeçarit u bë pasi Prokuroria Fier ka nxjerrë urdhër ndalimi për këtë shtetas si bashkëpuntor në veprimtarinë kriminale të prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike, me shtetasit L. M dhe N.M (të arrestuar më datë 30 korrik 2020).

Gjatë operacionit u sekuestruan 5.1 kg kanabis, municion luftarak dhe një sasi parash.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për veprime të mëtejshme procedurale.

 

 

 

 

 

 

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.