Kryesore

Greqi/ Regjistrohen 151 raste me COVID-19

20:46 - 07.08.20 gsh

Greqia raportoi 151 raste të reja me koronavirus, 7 prej të cilave u zbuluan pas kontrolleve në portat e vendit.Mësohet se 17 raste të reja me COVID-19 janë nga një dasmë në Alexandroupolis, nga e cila ishte raportuar dhe për 50 raste të tjera më herë.

Fatmirësisht nuk janë regjistruar viktima në 24 orët e fundit, ndërsa numri total i tyre është 210.

Ndërkohë, numri i përgjithshëm i rasteve është 5,270 dhe 54,6% e rasteve janë burra. 14 pacientë me moshë mesatare 70 vjeç po trajtohen të intubuar.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.