Kryesore

“Mbështesim SPAK”, Yuri Kim: Ka të bëjë me dënimin e kriminelëve të njohur

18:37 - 07.08.20 gsh

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim ka shpërndarë deklaratën e bërë pak minuta më parë të Ambasadës Amerikane, në lidhje me punën e SPAK dhe policisë, ndërsa shkruan se çështjet e rëndësishme shoqërohen me fushata për të hedhur dyshime dhe konfuzion dhe kjo ka të bëjë me dënimin e kriminelëve të njohur.“Rastet e rëndësishme shpesh shoqërohen me fushata të shtrenjta për të hedhur dyshime dhe konfuzion, për të blerë ndikim, për të mohuar të vërtetën, për t’i shpëtuar drejtësisë. Le të jemi të qartë: kjo ka të bëjë me dënimin e kriminelëve të njohur – asgjë më shumë, asgjë më pak. Ne mbështesim fuqimisht SPAK & ASP”, shkruan Kim.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.