Kryesore

“Qeveria vijon të tallet me qytetarët dhe shëndetin e tyre”, Pampuri: Ne kulmin e pandemisë janë ulur shpenzimet për shëndetësinë

21:08 - 07.08.20 gsh

Ish deputetja e Partisë Demokratike Orjola Pampuri, me anë të një statusi në “Facebook” shprehet se qeveria ka ulur shpenzimet për shëndetësinë në kulmin e pandemisë së koronavirusit, teksa shton se Rama vijon të tallet me qytetarët dhe shëndetin e tyre.Postimi I plotë:

Ne kulmin e pandemise, perballe nje sistemi shendetesor me aq shume mangesi e probleme, qeveria ka luksin te ule shpenzimet per shendetesine, pikeriksht ne kohen kur ka me shume nevoje qe te permiresohet sherbimi, te shtohet numri i personelit shendetesor, e te motivohen e mbeshteten ata qe jane cdo dite ne krye te detyres, te blihen aparatura e specifikisht per te perballuar pandemine te alokohen fonde per blerjen e aparaturave ECMO, si dhe te anuloje koncensionet ne shendetesi e te alokoje parate per te perballuar krizen. Kjo qeveri vijon te beje shoë e te tallet me qytetaret e shendetin e tyre, e duke vijuar abuzimet si te ishim perballe nje situate normale.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.