Bota

Rrëzohet avioni me 190 persona në bord në Indi, të paktën 16 viktima

19:44 - 07.08.20 gsh

Një avion i Air India që vinte nga Dubai me 190 persona në bord, nuk mundi të ulej në pistën e aeroportit Kozhikode në jug të Indisë dhe u rrëzua.Sipas raportimeve, avioni u ul në pistë ndërsa një shi i dendur ishte duke rënë rreth 7:40 p.m. me orën lokale. Pas uljes, avioni vijoi të rrëshqasë në pistë dhe më pas përfundoi në luginë ku u nda në dysh.

Mediat vendase raportojnë se të paktën 16 persona kanë humbur jetën, ndërsa janë plagosur  40 të tjerë, prej të cilëve 15 janë në gjendje të rëndë.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.