Sport

Vllaznia prezanton drejtorin e ri, Matko Djarmati: Më ka ndryshuar jeta 360 gradë

12:35 - 07.08.20 Gazeta Shqiptare

Projekti i ri i Vllaznisë për të rikthyer klubin në nivele të larta nis me Matko Djarmatin si drejtor sportiv. Sponsori i ri i klubit, Albana Xhaferi së bashku me administratorin Suad Lici kanë prezantuar Djarmatin, një ish-lojtar i disa klubeve të futbollin shqiptar por në Shkodër ka zbarkuar si një propozim i klubit kroat Rijeka. Djarmati ka folur për këtë sfidë të re dhe për projektin e ri që kërkon të sjell tek Vllaznia.“Çdo ditë njëherë në javë do jemi bashkë. Pa ju Vllaznia, s’mund të jetë dot e madhe. Pa gazetarët nuk jetojmë dot. E di ku kam ardhur, e di shumë mirë që këto 3 ditë në Shkodër më kanë rrotulluar komplet jetën 360 gradë. E ndiej peshën e këtij klubi të madh, absolutisht jam gati të ndihmoj klubin në mënyrën që di unë. Kam ardhur nga propozimi. Kam ardhurm me propozim të klubit të Rijekës. Nuk kam ardhur me klan shqiptar te Vllaznia. Kam ardhur për qëllim sportiv dhe të provoj të realizoj objektivat e klubit në fund të sezonit. Bashkëpunimi me Rijekën nuk e kemi finalizuar, për një arsye se personi që është në kontakt me Rijekën, për shkak se zv-drejtori ka patur një problem familjar. Nuk kam mundur ta mbyll marrëveshjen në Kroaci, por shpresojmë të jetë një bashkëpunim cilësor, ku do shohim si funksionin një klub dhe çfarë do bëjmë për të qenë çdo vit në kupat e Europës. Jam këtu në mes këtu dhe do provojmë të bjmë një punë si duhet.

Nuk jam propozuar nga asnjë klan shqiptar. Do të provoj të finalizoj. Fola me Rijekën provova të realizoj. Nga drejtori i Rijekës, propozimi ka shkuar te bordi. Presim përgjigje. Brenda kontratës duam të bëjmë disa ndryshime. Thashë personi kompetent për këtë marrëveshje ka një problem familjar. Isha dy javë në Kroaci dhe punova vetëm për këtë punë.

Unë çfarë kam informacion nga federata me UEFA Pro që kam mbaruar shkolliminpër pjesën e shkollimit e mbyll pozicionin e drejtorit. Në fund të vitit është kursi nga federata për drejtor sportiv. Nuk shoh arsye të mos e kryer. Nga çfarë kam informacion nga federata e mbyll pozicionin e drejtorit.

Klubi më ka gjetur apartament, kam 4 ditë që po rri në Shkodër”, deklaroi drejtori i ri sportiv i Vllaznisë, Matko Djarmati.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.