Bota

Koronavirusi i merr jetën 7-vjeçarit në SHBA

15:30 - 08.08.20 gsh

Një 7-vjeçar ka humbur jetën nga COVID-19, duke u shënuar si viktima më e re në moshë në moshë në Georgia të ShBA-së. Sipas të dhënave të publikuara nga instituti shëndetësor shtetëror, vogëlushi nuk kishte sëmundje shoqëruese.“Çdo viktimë që shkakton koronavirusi është tragjike. Por të humbasësh një djalë aq të vogël të thyen zemrën. Ne të gjithë e dimë që të rriturit dhe ata persona me sëmundje bashkëshoqëruese janë më të ekspozuar ndaj virusit, por ne të gjithë duhet të jemi vigjilentë” – u shpreh Dr. Laëton Davis, drejtori i institutit shëndetësor.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.