Bota

Shpërthimi në Bejrut, arrestohen drejtuesit e portit

12:49 - 08.08.20 gsh

Një gjykatës i Bejrutit ka urdhëruar ndalimin e drejtorit të Doganës së Libanit si edhe të drejtorit të përgjithshëm të portit të Bejrutit, pas shpërthimit që gjunjëzoi kryeqytetin libanez, njoftoi Agjencia Kombëtare Libaneze e Lajmeve, NNA.Shefi i Doganave, Badri Daher, paraardhësi i tij, Shafik Merhi dhe drejtori i portit, Hassan Kuraitim do të mbahen në paraburgim për sa kohë që hetimet do të vazhdojnë.

Kujtojmë se të enjten, 16 persona u arrestuan në lidhje me shpërthimin në portin e Bejrutit.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.