Bota

Boris Johnson: Shkollat duhet të rihapen në shtator

08:42 - 10.08.20 gsh

Kryeministri britanik Boris Johnson këmbëngul se shkollat duhet të hapen në muajin shtator.“Megjithëse pandemia nuk ka mbaruar, besojmë se mund të rikthejmë në mënyrë të sigurt fëmijët në shkollë”, u shpreh Johnson.

Megjithatë, këshilltarët e ekipeve të shëndetit publik kanë shqetësime për hapjen e shkollave, dhe sipas tyre mund të shihet e nevojshme që hera herës ato të mbyllen në rast se shfaqen raste të reja.

Ndërsa,komisioneri  i fëmijëve për Anglinë Anne Longfield  bëri thirrje që nxënësit dhe mësuesit të jenë në gjendje të testohen çdo javë edhe nëse nuk kanë simptoma COVID-19.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.