Aktualitet

OST në Tiranë: Nesër kryhet remont në kabinë, bizneset private përreth TEG nuk do të kenë energji elektrike

21:20 - 12.08.20 gsh

Operatori i Sistemit të Transmetimit, me anë të një lajmërimi thotë se nesër do të kryhet remont në një kabinë në kryeqytet.Në njoftim, saktësohet se bizneset private përreth TEG-ut nuk do të kenë energji elektrike gjatë ditës së nesërme në një orar të caktuar.Postimi i OST-së:

Pershendetje, Njoftim i OST për abonentët #Tiranë

Stakim, 13 gusht

Në vijim të punimeve që po kryen OST për instalimin e sistemit të matjes , nesër, 13 gusht do të kryhet remont në kabinën 20 kV “Ibrahim Plaku”  që furnizohet nga Fiderit E1 (20kV) i  N/stacionit Farkë.Punimet do të kryhen në intervalin kohor 09:00-12:00 dhe pa energji do të mbeten bizneset private që furnizohen nga kjo kabinë pranë rrethrrotullimit të TEG Farkë.Pjesa tjetër e konsumatorëve do furnizohet në unazë nga fideri 20 kV 323 Selitë.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.