Aktualitet

Rradhë të gjata në Kakavijë, gazetarja: Ka tensione mes qytetarëve, nuk kanë as ujë

10:00 - 14.08.20 gsh

Të shumtë janë qytetarët shqiptarë të cilët po përballen me një situatë absurde në pikën Kufitare në Kakavijë për shkak të radhëve të gjata mëngjesin e sotëm. Gazetarja Ira Londo shprehet se është rritur tensioni dhe po shfaqen konfliktet e para mes qytetarëve.“Radhët e gjata në Kakavijë vijojnë, dëshmitarët thonë se është rritur tensioni dhe po shfaqen konfliktet e para. Autobusët dhe taksistët po i lënë pasagjerët larg pikës kufitare dhe ata kanë lëvizur më këmbë. Kjo gjë ka shkaktuar indinjatë mes shoferëve dhe pasagjerëve. Policia është e pranishme por nuk ka sqarime.

Formularët të cilët pasagjerët duhet të paraqesin në pikën kufitare skadojnë dhe duhen formularët e rinj. Është një situatë absurde, ndodhen familje, me fëmijë, të moshuar, nuk ka as ujë, as pika shitjeje. Situata është e njohur për palën greke por asnjë reagim dhe as ndonjë ndërhyrje nga pala shqiptare”, raportoi gazetarja Ira Londo.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.