Kryesore

Goglat dhe fati kualifikojnë Tiranën,kampionët e Shqipërisë kalojnë automatikisht në Play-Off të Europa League

16:15 - 31.08.20 Gazeta Shqiptare

Shorti i ka buzëqeshur Tiranës. Bardheblutë tani nuk do të luajë për raundin e tretë të Europa League, por automatikisht do të luajë fatet e saj në Play-Off. Teksa u hodh shorti në Nion të Zvicrës u përcaktuan dy ekipet që do të shkonin menjëherë në Play-Off, pa pasur pengesa në turin e tretë të Europa League.Tirana ishte ekipi i pare dhe më pas do t’i bashkohet edhe Ludogorets që mbërrijnë menjëherë në “Play-Off”.

Fati nuk e donte në turin e dytë të “Champions League” atje ku Tirana humbi padrejtësisht ndaj Crevena Zvezdës, megjithëse luajti më mirë sesa kundërshtari. Por gjithçka i është rikthyer në “Europa League”, duke sjellë edhe festë në kampin e bardhebluve.

 

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.