Kryesore

Balla jep detaje nga mbledhja me drejtuesit politikë: Ja çfarë diskutuam

11:39 - 09.09.20 gsh

Balla jep detaje nga mbledhja me drejtuesit politikë: Ja çfarë diskutuamKreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, zbardhi detaje nga takimi i sotëm mes kryeministrit Edi Rama dhe drejtuesve politikë në qarqe. Balla tha se ky ishte një takim i përjavshëm, që do të vijojë deri në ditën e zgjedhjeve, më 25 prill 2021.

Përsa i përket mbledhjes së sotshme, Balla u shpreh se i është dorëzuar kryeministrit Rama një përmbledhje e vlerësimeve që burojnë nga qytetarët për cilësinë e shërbimeve publike dhe çfarë duhet përmirësuar.

“Ky takim i përjavshëm do të vijojë deri më 25 prill. Ne kemi diskutuar sot mbi çështje të karakterit organizativ, padyshim edhe të një raportimi të një vlerësimi që kemi mbledhur nga qytetarët mbi cilësinë e shërbimeve publike.

I kemi dorëzuar kryeministrit një përmbledhje të vlerësimeve që burojnë nga qytetarët për cilësinë e shërbimeve publike, për përmirësimin e tyre. Kemi diskutuar dhe për krijimin e një kanali komunikimi virtual me anëtarësinë e partisë, për të vlerësuar performancën e çdo përfaqësuesi të PS. Ky kanal do të kontribuojë në përmirësimin e partisë.

Thirrja ime është që të gjithë të marrin pjesë në zgjedhje. Partitë kanë detyrë të marrin pjesë në zgjedhje, populli duhet të votojë dhe të zgjedhë drejtimin që duhet. Ky është diskutimi që do të jetë i përjavshëm në shtabin tonë elektoral”, tha Balla.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.