Bota

Covid-19 në Itali, regjistrohen 12 viktima dhe 1,452 raste të reja në 24 orët e fundit

21:04 - 16.09.20 gsh

Italia gjatë 24 orëve të fundit regjistroi 1452 të infektuar me koronavirus, për një total prej 291.442 që nga fillimi i pandemisë.  Ndërsa 12 persona humbën betejën me virusin, duke arritur numri i përgjithshëm i viktimave në 35.645.Sakaq, listës së mjekëve të cilët kanë humbur betejën me virusin i shtohet edhe emri i urologut Paolo Marandola, i cili ndodhej në Zambia për të studiuar Covid-19. Lajmin e bën me dije Federata Kombëtare e urdhrit të mjekëve (Fnomceo).

Që prej fillimit të pandemisë deri më tani në Itali janë shëruar 215,265  persona dhe numri  i personave që janë në gjendje të rëndë për jetën është 260 pacientë.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.