Aktualitet

EMRAT/ Nga Theodhori Sollaku te Lefterie Lleshi, ja kush janë kandidatët për anëtarë të KQZ së re

13:59 - 16.09.20 Gazeta Shqiptare

Janë zbardhur emrat e kandidatëve për anëtarë të KQZ së re. Gazetari Ergys Gjençaj raporton se për 12 vendet vakante kanë aplikuar deri tani 25 persona, ndërkohë që afati i aplikimeve do të përfundojë në 18 shtator.Mësohet se për kryekomisioner kanë aplikuar 6 kandidatë, ndërsa për zëvendës kryekomisioner kanë aplikuar 2 kandidatë. Ndërkohë, si komisionere ka aplikuar Lefterie Lleshi, Irsa Ruçi, Haki Mustafa, si dhe ish-prokurori i Pergjithshem Theodhori Sollaku, per pozicionin e Komisionit Rregullator dhe ne KAS.

LISTA E KANDIDATËVE
Irsa Rusi, komisionere dhe Komisioni Rregullator
Agim Paskali Komisioni Rregullator dhe KAS
Halil Hyseni-Komisioner
Hysen Osmanaj-Komisioner, zv.komisioner, komisioni Rregullator- KAS
Ledio Braho – KAS
Lefterie Lleshi- Komisioner, Komisioni Rregullator, KAS
Odeta Berberi – Komisioni Rregullator
Arens Cela – Komisioni Rregullator, KAS
Anjeza Dajzmaili – Komisioni Rregullator
Spiro Maliqi – Komisioni Rregullator, KAS

Naim Mecalla – Komisioni Rregullator
Redinela Beqiraj- KAS
Durim Grabova – Komisioni Rregullator, KAS
Farie Osmani – KAS
Arben Xhiku – Komisioner, zv.komisioner dhe Komisioni Rregullator
Theodhori Sollaku – Komisioni Rregullator, KAS
Përparim Shullazi
Eldrina Karafili – KAS
Lealba Pelingu
Akil Mustafa – komisioner, zv.komisioner, Komisioni Rregullator
Arben Isaraj – KAS
Odeta Seferaj
Lindita Tako – Komisioni Rregullator, KAS
Kamerion Salillari
Ardian Myslimaj

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.