Kryesore

Maqedonia e Veriut konfirmon 7 viktima dhe 163 raste të reja me koronavirus

16:49 - 16.09.20 gsh

Gjatë 24 orëve të fundit Maqedonia e Veirut konfirmoi 7 viktima dhe 163 raste të reja me COVID-19.Ministria e Shëndetësisë njoftoi gjithashtu se 132 pacientë e kanë fituar betejën me koronavirusin. Ndërkohë numri i përgjithshëm i rasteve ke COVID-19 që nga fillimi i pandemisë ka arritur në 16.008, ndërsa 13,550 janë shëruar dhe 668 pacientë kanë humbur jetën.

Aktualisht në Maqedoninë e Veriut janë 1,870 raste aktivë.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.