Bota

Johnson: Britania po përjeton tashmë valën e dytë të epidemisë së Covid-19

20:05 - 18.09.20 gsh

Kryeministri Boris Johnson është shprehur se Mbretëria e Bashkuar tashmë është përfshirë nga një valë e dytë të Covid-19, teksa shton  se “ka qenë e pashmangshme kjo valë e dytë në vend”.Johnson gjithashtu deklaroi se nuk “dëshironte të merrte masa më të mëdha bllokimi”, por që kufizimet siç është ajo e distancës sociale janë të nevojshme.

Rregullat e reja u aplikuan për Lancashire, Merseyside, pjesë të Midlands dhe West Yorkshire.

Në 24 orët e fundit Mbretëria e Bashkuar regjistroi 4,322 raste të reja me koronavirus.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.