Aktualitet

Atentat në Romë/ Bënte plazh në Torvaianica, ‘maskat’ plagosin me armë shqiptarin

16:30 - 20.09.20 Gazeta Shqiptare

Një shqiptar ka mbetur i plagosur paraditen e sotme, teksa dy atentatorë të maskuar në Romë i bënë pritë në plazhin e Torvaianica.Mediat italiane kanë bërë të ditur se shqiptari ishte person me precedentë penal, ndërsa ndodhej në plazh. Dy atentatorët u afruan tek plazhi me skutera, dhe qëlluan mes pushuesve shqiptarin për ta plagosur rëndë

Ai u dërgua me urgjencë në spital spitalin e San Camillo në Romë, teksa mësohet se është jashtë rrezikut për jetën.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.