Foto-galeri

Varre të shkatërruara dhe çdo gjë e përmbytur, ja çfarë la pas cikloni që goditi Greqinë

09:30 - 20.09.20 Gazeta Shqiptare

Cikloni që përfshiu shtetin fqinj, Greqinë la pasoja të mëdha në tre ishujt Kefalonia, Ithaca dhe Zakynthos.Sikurse shihet edhe nga foto e publikuara nga mediat vendase shirat e rrëmbyeshëm dhe erërat e forta shkaktuan fundosje të disa barkave, rrëzim të pemëve, dëmtime të varrezave, mbyllje të rrugëve, si dhe dëmtim të shtëpive.

Raportohet se shkollat do të jenë të mbyllura të hënën dhe të martën në Kefalonia dhe Ithaca.

460813 460812 460811 460810 460809 460808 460807 460806 460805 460804 460803
<
>

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.