Aktualitet

 “Luftë” me policinë në Elbasan, si shpëtuan efektivët nga të shtënat

14:50 - 24.09.20 gsh

Të tjera detaje janë zbardhur në lidhje me ngjarjen e rëndë që po ndodh në Elbasan, ku Lefter Zhidru po vazhdon të qëllojë me armë ndaj policisë. Burime nga uniformat blu kanë zbardhur për Syri.net detaje të reja në lidhje me ngjarjen që po ndodh. 4 efektivë të shqiponjave në momentin e parë kanë shpëtuar për të qindra të sekondës nga plumbat e agresorit.Mësohet se ata kanë shpëtuar duke u ngjitur një kat më lart, në katin e 3, pasi agresori jetonte në katin e dytë. Në momentin që ata kanë shkuar Zhidru ka qëlluar me armë, por fatmirësisht policët janë ngjitur më lart, duke mos pësuar asnjë dëmtim. Më pas ata kanë nxjerrë nga banesa gruan dhe vajzën e 71-vjeçarit, që më herët kishin pasur një konflikt.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.