Shëndet

Molla dhe kanella/ Kombinimi perfekt për humbjen e peshës

14:26 - 25.09.20 gsh

Shumë ushqime kanë veti të papërshkrueshme dhe që sjellin përfitime të ndryshme në trup. Midis këtyre, sigurisht që shquhen mollët dhe kanella . Por çfarë ndodh nëse kombinoni dy ushqime që janë kaq të ndryshme nga njëra-tjetra?Falë vetive dobësuese të të dy ushqimeve, mund të përmirësohen format fizike me pak përpjekje.

Konsumimi i një molle në ditë ndihmon për të ulur nivelet e kolesterolit në gjak. Në mënyrë të ngjashme, dhe kanella vepron kundër kolesterolit, duke përshpejtuar metabolizmin dhe duke mbajtur larg sheqerin në gjak.

Një studim i kryer nga Universiteti i Napolit Federico II tregoi dy veti të rëndësishme që kanë këto dy ushqime. Në fakt, si molla ashtu edhe kanella ndihmojnë në metabolizmin e dhjamit duke zvogëluar inflamacionin.  Këto janë efekte të dobishme që duke kombinuar mollën dhe kanellën mund të rriten.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.