Bota

“Cunami”, 50 mijë litra verë ‘mbushin’ rrugën në Spanjë

14:34 - 27.09.20 gsh

Ky  është momenti kur “fontana” me verë të kuqe shpërthen nga rezervuari  prej 50 mijë litrave, në një verari në Spanjë. Pamjet e shpërndara në rrjetet sociale shfaqin një sërë rezervuarësh të hekurt në verarinë Bodegas Vitivinos në Villeamale të Spanjës.Në fillim të videos shihet se si një sasi e madhe e verës së kuqe në formë të cunamit duke u derdhur nga rezervuari dhe përhapet nëpër tokë, por pa kaluar shumë minuta ajo mbulon edhe hapësirën ku ishin disa vetura të parkuara.

Punonjësit nuk kishin çfarë të bëjnë tjetër vetëm se të shikojnë se si mijëra litra verë derdhej, Ndërsa mediat lokale raportojnë se shkaku i shpërthimit të rezervuarit, mund të jetë presioni i madh i ajrit.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.