Kronikë

Merrnin para në këmbim të notës kaluese në provim/ Lihet në burg pedagogu e sekseri në Korçë

13:52 - 27.09.20 gsh

Gjykata ka caktuar masën e sigurisë ‘arrest me burg’ për pedagogun e Shkencave Humane në Korçë, Alket Dino, i cili akuzohet se merrte para nga studentët në këmbin të notave kaluese.Burimet bëjnë me dije se togat e zeza kanë lënë në burg edhe sekserin Xhevi Dervishi. Pedagogu dhe Dervishi, akuzohen se merrnin para nga studentët, në këmbim të dhënies së provimeve.

Gjatë operacionit të arrestimit te tyre, ata janë kapur secili me një sasi prej përkatësisht 300 euro dhe 50 mijë lekë të reja, të dyshuara të përfituara nga studentët.

Shfaq Komentet (1)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.