Aktualitet

Sezoni i vjeshtës, Rama: Tani do të lejohen hapur lokalet edhe brenda

12:28 - 27.09.20 gsh

Me ardhjen e vjeshtës dhe ftohjen e motit, ministria e Shëndetësisë do të lejojë që lokalet të hapen edhe brenda dhe jo vetëm jashtë sikur ishte deri tani për shkak të masave anti-Covid. Lajmin e dha kryeministri Edi Rama nga Vlora, ku vizitoi disa biznese.“I thërrisni pak mendjen, dhe i rrisni pak rrogën. Shqipëria si asnjë vend tjetër pa taksa për biznesin e vogël deri në 2029. Sot do të dalë njoftimi i ministrisë së Shëndetësisë për hapjen brenda të lokaleve. Se është problem tani që fillon koha më e ftohtë.

Por duke respektuar masat, mos e merreni me shaka Covid-in. Larg qoftë për secilin. Të jeni mirë dhe shëndet. Puna mbarë”, tha Rama.

Shfaq Komentet (1)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Duket se lufta ndaj armikut te padukshem po shkon mire – pasi ne Mars e ne prill njerzit u mbyllen dhe nuk dilnin dot fare nga shtepia te dielave, tani paskemi rezultate te mira dhe rastet do te kene rene deri sa po hapen kafete edhe ne ambiente te brendeshme. Sukses!

    Përgjigju ↓