Kryesore

Mbyllet procesi i votimit të kandidatëve në PD e Shkodrës, ja kush janë 23 të përzgjedhurit

21:50 - 30.09.20 Gazeta Shqiptare

Ka përfunduar procesi i votimit të kandidatëve në degën e Shkodrës.Dega e PD Shkodër bën të ditur se në procesin e votimit kanë marrë pjesë 2178 anëtarë ose 70 %, nga 3100 anëtarë.

Si rezultat janë zgjedhur 23 kanidatë për të kaluar në fazën tjetër. “Demokratët e Shkodrës janë bashkë dhe në aleancë edhe me qytetarët e ndershëm të Shkodrës do të mundin të keqen dhe do ti sigurojnë fitoren e thellë Partisë Demokratike në zgjedhjet e 25 Prillit 2020”, – shkruhet në njoftimin e PD.

Njoftimi i plotë:

Përfundon procesi i votimit për konfirmimin e kandidatëve në Degën Shkodër. Mirënjohje të thellë për pjesëmarrjen e jashtëzakonshme në këtë proces të anëtarëve të Partisë. Mirënjohje për grupin e punës për organizimin e një procesi model.

Në përfundim të dhënat e votimit janë si më poshtë:

Numri i anetareve me të drejtë vote: 3100 anëtarë

Pjesëmarrja në votime: 2178 anëtarë ose 70 %

Anëtarët konfirmuan kandidatët e mëposhtëm, që vijonë procesin ne fazën tjetër:

 1. ARBEN GJURAJ
 2. ARTAN HAXHI
 3. BARDH SPAHIA
 4. BASHKIM RROJI
 5. BENARDETA SYKU
 6. BLENDI GJYLBEGAJ
 7. EMILJANO PJETRI
 8. FLORIAN BJANKU
 9. GRETA BARDELI
 10. HELGA SALLAKU
 11. HELIDON BUSHATI
 12. IMELDI SOKOLI
 13. IZMIRA ULQINAKU
 14. LEDINA MANDIJA
 15. LORENC LUKA
 16. MARK RUPA
 17. NDOC ASHTA
 18. NESTI KIRI
 19. NEVILA BUSHATI
 20. RAMIZ ÇOBAJ
 21. ROMEO GURAKUQI
 22. VOLTANA ADEMI
 23. XHEMAL BUSHATI

Procesi i brendshëm përfundoi! Demokratët e Shkodrës janë bashkë dhe në aleancë edhe me qytetarët e ndershëm të Shkodrës do të mundin të keqen dhe do ti sigurojnë fitoren e thellë Partisë Demokratike në zgjedhjet e 25 Prillit 2020.

#partiademokratikeshkodër #PD #XhevdetAmuli

 

 

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.