Politike

“Më 25 prill merr fund grupi kriminal”, kryetari i LSI për Tiranën, Përparim Spahiu: Ditë referendumi për largimin e Ramës

08:47 - 06.10.20 Gazeta Shqiptare

Përparim Spahiu, dy herë deputet i Lëvizjes Socialiste për Integrim, mori dje detyrën e kryetarit të LSI-së për Tiranën, jo larg përballjes elektorale të 25 prillit. Duke folur në mbledhjen e kryesisë së partisë, Spahiu e quajti këtë datë, një ditë referendumi popullor kundër regjimit të Edi Ramës.
FJALA E PLOTE
“Ne fakt, nuk është moment falenderimi apo falenderimesh, është moment angazhimi maksimal për të nxjerrë vendin nga kriza e thellë ku ka rënë.25 Prilli do të jetë fundi i një grupi kriminal që ka zaptuar vendin. Grup kriminal financiar, që ka abuzuar e vazhdon dhe abuzon, por dhe ka planifikuar të abuzoje në 10-15 vitet e ardhëshme me parat e taksapaguesve shqipëtarë, me Konçensione e PPP. Grup kriminal i vjedhjes së votës, zgjedhje lokale e të përgjithshme, me dosje të pa hetuara ende si ajo 184 e 339. Grup kriminal i kanabizimit të të gjithë teritorit shqiptar e inkriminimit të strukturave shtetërore në biznesin e ashtuquajtur 30 përqindësh. Grup kriminal i pastrimit të parave në nivelet më të larta që ky vend ka pasur ndonjëherë. Grup kriminal që ka shkatërruar ekonomitë familjare të shqiptarëve duke çuar në emigrim masiv. Shqiptarët sot janë azilkërkuesit me numurin më të madh në Europë a thua se jemi në luftë.

Në nisje të kësaj detyre të re, ajo që premtoj është angazhimi im i pakufishëm që 25 Prilli të jetë një ditë referendumi popullor. Një referendum ku një sekt bie dhe një alternativë ngrihet. Një intrigë politike rrëzohet dhe një ditë e re lind për shqiptarët. Zgjedhjet e 25 Prillit do të mbahen mend si fundi politik i një personi të rrezikshëm për vendin me emrin Edi Rama. Por, angazhimi im nuk është asgjë pa angazhimin tuaj, pa angazhimin e të gjithë strukturave të LSI, pa angazhimin maksimal te çdo anetari të saj, për të qënë pjesë e një fitoreje të madhe tonën por edhe të të gjithë shqiptarëve kudo që janë. Unë po me mbyll me urim e Kryetares: Zoti ju bekofte ju dhe familjet tuaja!!!”.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.