Shëndet

Keni dhimbje dhëmbi? Zbuloni kurën natyrale që duhet të përdorni

09:13 - 14.10.20 gsh

Kushdo që kërkoni do t’ju japë të njëjtën përgjigje: dhimbja e dhëmbit është një nga dhimbjet më të këqija. Dhe është një nga ato rastet kur ndiheni sikur nuk keni asgjë tjetër për të bërë. Skenari më i keq është kapja natën.Pra, në rast se keni një dhimbje dhëmbi dhe derisa të vizitoni ose konsultoheni me dentistin, shihni më poshtë një zgjidhje natyrale dhe efektive, nëse ndjeni një dhimbje dhëmbi gjatë natës.

Pastë hudhre

Shkrini hudhrën dhe bëni një pastë. Vendosni një sasi të vogël të saj në dhëmbin tuaj që dhemb. Arsyeja që hudhra funksionon këtu si ilaç, është alicina që përmban, e cila ka veti antibakteriale dhe neutralizon bakteret që shkaktojnë dhimbjen e dhëmbit.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.